Witamy w WSZJ

Parę słów o nas

Pomysł powstania Wyższej Szkoły Jazdy był wynikiem wieloletniego doświadczenia i pasji jaką była i jest do tej pory jazda motocyklami. W środowisku motocyklowym kurs na prawo jazdy był złem koniecznym, a o szkoleniu królowały opinie, że egzamin trzeba zdać,a nauka zacznie się później. Niestety podobne opinie, nie były pozbawione sensu, ponieważ system szkolenia i egzaminowania motocyklistów, sprzęt szkoleniowy był dość archaiczny, a zakres wiedzy i doświadczenia instruktorów,niestety też pozostawiał sporo do życzenia. Pomyślałem, że można to zrobić inaczej, że można połączyć pracę z doświadczeniem i pasją, aby móc dzielić się wiedzą z innymi.. .

WSZJ wystartowała jesienią 2009 r , jako pierwsi wprowadziliśmy tryb szkolenia, w którym instruktor i kursant poruszają się na motocyklach, wzbogaciliśmy szkolenie o  wykłady teoretyczne z techniki jazdy. Przez ostatnie 11 lat szkoląc i obserwując naszych kursantów, wypracowaliśmy wiele własnych schematów, sposobów szkolenia, wykonywania zadań egzaminacyjnych, a wszystko to poparte ciągle poszerzaną wiedzą teoretyczną z zakresu fizyki ruchu motocykli, techniki jazdy oraz ponad 20 letnią praktyką również w sporcie motocyklowym. Jesteśmy dumni z tego, że wielu z naszych absolwentów zaraziliśmy naszą pasją i z przyjemnością obserwujemy ich dalszy rozwój, w sporcie, turystyce motocyklowej, technice jazdy.

Przychodząc do nas na kurs spodziewaj się przyjacielskiej atmosfery, indywidualnego podejścia i nauki od podstaw, w pierwszej kolejności z naciskiem na technikę jazdy oraz bezpieczeństwo. Zależy nam oczywiście na jak najlepszych wynikach egzaminu, ale jeszcze bardziej na tym, żebyście już jako pełnoprawni motocykliści potrafili jeździć bezpiecznie, dynamicznie dzieląc z nami radość jaką daje jazda na dwóch kółkach…

Formularz Zgłoszeniowy

biuro@wszj.pl